img_0509  21.02.2020 року вібулося засідання Президії Ради громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІЙСЬК ЗВ’ЯЗКУ”

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Стан справ, який склався у ветеранському русі в Україні. Завдання, які стоять перед Об’єднанням.

2. Ефективність роботи Президії Ради та керівництва відокремлених підрозділів (секторів) щодо збільшення чисельності членів громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІЙСЬК ЗВ’ЯЗКУ”.

  3. Ухвалення змісту звернень  громадськіх об’єднань до Президента України, Премьер-Міністра України, Голови Верховної Ради України та народних депутатів.

На сторінках засобів масової інформації, в телепередачах, в інтернеті все більше і більше розповсюджується інформація про те, що в негараздах Пенсійного фонду України винні пенсіонери силових структур. Це ж прозвучало і на засіданні КМУ (як що не помиляюся)29.11.2019р.Різні експерти вносять свої версії, іноді такі, що неозброєним оком видно відсутність розуміння цими експертами принципів функціонування ПФУ і його роль у забезпеченні виплати пенсій пенсіонерам силових структур. З якою метою це робиться? Чи не є це підготовкою громадської думки до зміни в пенсійному забезпеченні військових пенсіонерів? Така спотворена інформація доводиться і до керівників держави. Адже у своїх  виступах експерти називають «дірою у ПФУ» і кошти які поступають з Державного бюджету для виплати військовим пенсіонерам через Пенсійний фонд України, завуальовуючи збитки самого ПФУ у загальній цифрі. Немає чіткої визначеності і у розподілі пенсійних коштів між різними категоріями військових пенсіонерів. Чи не можна на фоні цих виступів порушити питання повернення пенсійного забезпечення до відповідних Міністерств і відомств, що б унеможливити спекуляцію з «дірою у ПФУ»за рахунок пенсіонерів силових відомств? Можливо назріла необхідність дати кваліфіковану відповідь всім цим експертам з боку професійних військових фінансистів і розповсюдити цю інформацію керівникам держави, між Громадськими організаціями, у засобах масової інформації. При КРВГОУ є експертна група до складу якої входять і фінансисти. Чи можливо їх запросити до участі  і підготовки кваліфікованого висновку з цих питань?Як приклад надаю копії статей опублікованих на сайті «Сегодня» 06.02.2020р. Читать далее »

20181228_162735Військові пенсіонери не мають бути вигнанцями у суспільстві

            У вересні 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону» (№2141). Цей документ мав стати першим кроком на законодавчому рівні до ліквідації диспропорції в нарахуванні пенсій військовим пенсіонерам. Але він так і залишився на папері. Про те, чому соціально важливий документ так і не внесено на розгляд парламенту, розмова з його автором, першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народним депутатом Михайлом Цимбалюком.

«Пропонуємо встановити конституційну справедливість – перерахунку підлягають пенсії у зв’язку з підвищенням розміру грошового забезпечення»

– Михайле Михайловичу, на ухвалення законопроєкту № 2141 чекають тисячі військових пенсіонерів. Яка його доля?

– На сьогодні цей законопроєкт зареєстрований у Верховній Раді та поки що не винесений на голосування. Найближчим часом проситимемо голову профільного комітету, лідерів фракцій, щоб вони на погоджувальній раді наполягли на тому, щоб документ винести в сесійну залу. Розуміємо, скільки тисяч людей очікують цього законопроєкту, який встановить певну соціальну справедливість серед військових пенсіонерів, що раніше вийшли на пенсію і тими військовослужбовцями, котрі звільняються зараз. Очікуємо, що цей законопроєкт потрапить у сесійну залу, зважаючи на те, що до авторства залучені представники більшості народних депутатів. Це дає нам шанси, що його ухвалять, і військові пенсіонери отримуватимуть справедливі пенсії.

– Що заважає проходженню цього соціально важливого документа?

– Нині всі чудово розуміють, що в разі його ухвалення доведеться вишукувати додаткові фінансові ресурси в бюджеті. Тому є певний спротив з боку окремих політичних сил. Але маю надію, що цей документ спільними зусиллями ближчим часом вдасться внести до сесійної зали, і за нього  проголосують.

– Ви є співавтором нового закону про військові пенсії. У чому полягає його завдання та які суттєві зміни у ньому закладені?

– Основне завдання документа – повернути ті 90% відповідної суми грошового забезпечення замість 70%, встановлених наразі попереднім законом.

Ми пропонуємо встановити конституційну справедливість – перерахунку підлягають пенсії у зв’язку з підвищенням розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або в зв’язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Читать далее »

20181228_162735ВС сформулював правову позицію у зразковій справі щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям

            Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом особи, яка отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до органу, що уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Цей державний орган відмовив позивачеві у підготовці та наданні територіальному органу Пенсійного фонду України оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення та перерахунку пенсії.

Відповідач обґрунтував свою позицію тим, що Уряд не вніс зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45) щодо форми довідки (додаток 2 до цього Порядку). Також зазначив про те, що з ГУ ПФУ не надходили списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Читать далее »

20180928_163440Велика Палата Верховного Суду

розгляне апеляційні скарги військових пенсіонерів на рішення КАС ВС

щодо перерахунку пенсій

        22 січня 2020 року Велика Палата Верховного Суду повинна розглянути апеляційні скарги військових пенсіонерів на рішення Верховного Суд у складі суддів Касаційного адміністративного суду у справі №240/6263/18.

Для цієї категорії пенсіонерів рішення ВП ВС у цій зразковій справі має неабияке значення при подальшому захисті своїх прав, повідомляє група «Правовий захист військовослужбовців».

«Терпляче спостерігаємо, у який спосіб судді ВП ВС «поправлять» своїх колег з ВС КАС щодо невідповідності висновку про відсутність права самостійно визначати розміри грошового забезпечення у ГУ ПФУ, оскільки, позов не містить вимог щодо самостійного визначення розміру грошового забезпечення позивача. Позовні вимоги стосуються матеріально-правових вимог до територіального пенсійного фонду, який наділений повноваженнями щодо належного здійснення пенсійного забезпечення особи, звільненої з військової служби згідно Закону, відповідно до Порядку №45.

        Вперше за всю незалежність нашої держави порушено усталений порядок проведення перерахунку пенсій, для осіб, звільнених з військової служби (при цьому тільки для осіб, які звільнилися до 01.03.2018 р.) шляхом обмеження складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія. Визнання судом наведеного (справа №826/3858/18) протиправним і нечинним, підтверджує правомірність позовних вимог (можливо, справа для вирішення, як зразкової, судом першої інстанції вибрана невдало або навмисно невдалою). Читать далее »

20181228_162735Верховний Суд підтримав

військового у справі про видачу довідки щодо розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії

        Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом особи, яка отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до органу, що уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Центральний орган виконавчої влади відмовив позивачеві в наданні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення і перерахунку пенсії.

Відповідач обґрунтував відмову тим, що уряд не вніс зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45) щодо форми довідки (додаток 2 до цього Порядку). Також зазначив про те, що з ГУ ПФУ не надходили списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Верховний Суд вказав, що 5 березня 2019 року набрало законної сили судове рішення у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними і нечинними норми постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до зазначеного Порядку, якими для обрахунку розміру пенсій не враховано щомісячних додаткових видів грошового забезпечення діючих військовослужбовців. Отже, з 5 березня 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, повідомляє АрміяІнформ з посиланням на пресслужбу Верховного Суду. Читать далее »

CемеричШановні колеги!

          Від щирого серця бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, великого людського щастя, добробуту, благополуччя і Божої благодаті!

          Нехай Новий рік буде для Вас багатим на добро, щедрим на успіхи і вдачі. Хай збудуться всі заповітні мрії, корисними справами наповнюються життя, а в серцях панує радість і надія на краще майбутнє.

         З Новим роком і Різдвом Христовим!

 

 

20181228_162735

Подарунок від Уряду Гончарука військовим

пенсіонерам під ялинку.

Кабінет Міністрів України

Постанова

від 24 грудня 2019 р. № 1088

 Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян

Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Установити, що:

1) з 1 січня 2020 р. виплата пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 1 березня 2018 р. (крім пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374), здійснюється у підвищеному розмірі з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р.;

2) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2020 р. виплачується пенсія, яка з 1 січня 2016 р. перерахована з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсії, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом), та щомісяця проводиться виплата 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 1 січня 2016 р., та місячним розміром пенсії, отриманої особою за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р., до забезпечення повної виплати розрахованої суми різниці.

 1. Пункти 1—3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 20, ст. 662) виключити.
 2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2020 року.

  Прем’єр-міністр України                              О. ГОНЧАРУК

Cемерич

          17 грудня  2019 року у м. Києві  відбувся круглий стіл організований ГО “Спілка офіцерів України “ на тему: “ Стан та реалізація захисту прав військовослужбовців, осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб “.
На круглому столі, в якому взяли участь представники нашої організації, розглянуті питання удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців і пенсійного забезпечення осіб звільнених з військової служби.
Розглянувши ці та інші питання учасники круглого столу закликають  до наступного:

 1. Доручити відповідним центральним органам виконавчої влади терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів щодо:
  -припинення ручного регулювання грошового забезпечення військовослужбовців і службовців правоохоронних органів, приведення чинної постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704  “Про грошеве забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб до первинної редакції ”;
  -внесення змін до зазначеної постанови з метою поширення її дії на поліцейських і застосування принципу поступового зростання грошового забезпечення залежно від пожиточного мінімуму для працездатних осіб;
  -безумовного виконання рішень українських судів, скасування постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб ” і проведення перерахунку раніше призначених пенсій на умовах чинних Законів України.
 2. Підтримати у першому читанні законопроект № 2141 “ Проект Закону про внесення змін до Закону України “ Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб “ щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону “ внесений 13 вересня 2019 року народним депутатом Третьяковою Г. М. та іншими;
 3. Забезпечити в подальшому відкрите і прозоре розроблення  пропозицій щодо удосконалення  системи грошового забезпечення  військовослужбовців та інших категорій громадян, пенсійного забезпечення осіб з їх числа і постійні консультації з громадськістю з цих питань.
 4. Довести ці вимоги до керівництва Держави