20180928_163440Велика Палата Верховного Суду

розгляне апеляційні скарги військових пенсіонерів на рішення КАС ВС

щодо перерахунку пенсій

        22 січня 2020 року Велика Палата Верховного Суду повинна розглянути апеляційні скарги військових пенсіонерів на рішення Верховного Суд у складі суддів Касаційного адміністративного суду у справі №240/6263/18.

Для цієї категорії пенсіонерів рішення ВП ВС у цій зразковій справі має неабияке значення при подальшому захисті своїх прав, повідомляє група «Правовий захист військовослужбовців».

«Терпляче спостерігаємо, у який спосіб судді ВП ВС «поправлять» своїх колег з ВС КАС щодо невідповідності висновку про відсутність права самостійно визначати розміри грошового забезпечення у ГУ ПФУ, оскільки, позов не містить вимог щодо самостійного визначення розміру грошового забезпечення позивача. Позовні вимоги стосуються матеріально-правових вимог до територіального пенсійного фонду, який наділений повноваженнями щодо належного здійснення пенсійного забезпечення особи, звільненої з військової служби згідно Закону, відповідно до Порядку №45.

        Вперше за всю незалежність нашої держави порушено усталений порядок проведення перерахунку пенсій, для осіб, звільнених з військової служби (при цьому тільки для осіб, які звільнилися до 01.03.2018 р.) шляхом обмеження складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія. Визнання судом наведеного (справа №826/3858/18) протиправним і нечинним, підтверджує правомірність позовних вимог (можливо, справа для вирішення, як зразкової, судом першої інстанції вибрана невдало або навмисно невдалою).

        Для поновлення порушених прав при проведенні перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року Пенсійному фонду України в особі своїх Головних управлінь необхідно здійснити дії, передбачені Постановою №45 (ч. п. 2), а саме  направити списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати Довідки, для отримання Довідки, яка б включала склад грошового забезпечення, визначеного Законом, на підставі якої провести перерахунку пенсії відповідної посади.

        Цитування приписів підзаконних актів без надання їм правової оцінки на відповідність нормам актів вищої юридичної сили, недостатньо для винесення законного і обґрунтованого рішення. При цьому помітна повна відсутність з’ясування самого механізму і порядку проведення перерахунку пенсій. Стаття 51 Закону №2262-ХІІ визначає строки проведення перерахунку пенсій, а не підстави її здійснення. Багато зайво наведених правових норм, які стосуються інших категорій осіб — колишніх працівників Міністерства внутрішніх справ України (міліції).

       Думаю, що буде слушним звернути увагу на те, що у різних категорій осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ (військові пенсіонери та пенсіонери МВС (міліції)), спірні питання їх пенсійного забезпечення мають різні за часом моменти виникнення права на перерахунок пенсій, а відтак правові підстави мають наявні та значні відмінності», — зазначається у повідомленні профільної групи.

20181228_162735Верховний Суд підтримав

військового у справі про видачу довідки щодо розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії

        Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом особи, яка отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до органу, що уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Центральний орган виконавчої влади відмовив позивачеві в наданні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення і перерахунку пенсії.

Відповідач обґрунтував відмову тим, що уряд не вніс зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45) щодо форми довідки (додаток 2 до цього Порядку). Також зазначив про те, що з ГУ ПФУ не надходили списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Верховний Суд вказав, що 5 березня 2019 року набрало законної сили судове рішення у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними і нечинними норми постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до зазначеного Порядку, якими для обрахунку розміру пенсій не враховано щомісячних додаткових видів грошового забезпечення діючих військовослужбовців. Отже, з 5 березня 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, повідомляє АрміяІнформ з посиланням на пресслужбу Верховного Суду. Читать далее »

CемеричШановні колеги!

          Від щирого серця бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, великого людського щастя, добробуту, благополуччя і Божої благодаті!

          Нехай Новий рік буде для Вас багатим на добро, щедрим на успіхи і вдачі. Хай збудуться всі заповітні мрії, корисними справами наповнюються життя, а в серцях панує радість і надія на краще майбутнє.

         З Новим роком і Різдвом Христовим!

 

 

20181228_162735

Подарунок від Уряду Гончарука військовим

пенсіонерам під ялинку.

Кабінет Міністрів України

Постанова

від 24 грудня 2019 р. № 1088

 Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян

Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Установити, що:

1) з 1 січня 2020 р. виплата пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 1 березня 2018 р. (крім пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374), здійснюється у підвищеному розмірі з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 р.;

2) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2020 р. виплачується пенсія, яка з 1 січня 2016 р. перерахована з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсії, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом), та щомісяця проводиться виплата 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 1 січня 2016 р., та місячним розміром пенсії, отриманої особою за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р., до забезпечення повної виплати розрахованої суми різниці.

 1. Пункти 1—3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (Офіційний вісник України, 2018 р., № 20, ст. 662) виключити.
 2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2020 року.

  Прем’єр-міністр України                              О. ГОНЧАРУК

Cемерич

          17 грудня  2019 року у м. Києві  відбувся круглий стіл організований ГО “Спілка офіцерів України “ на тему: “ Стан та реалізація захисту прав військовослужбовців, осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб “.
На круглому столі, в якому взяли участь представники нашої організації, розглянуті питання удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців і пенсійного забезпечення осіб звільнених з військової служби.
Розглянувши ці та інші питання учасники круглого столу закликають  до наступного:

 1. Доручити відповідним центральним органам виконавчої влади терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів щодо:
  -припинення ручного регулювання грошового забезпечення військовослужбовців і службовців правоохоронних органів, приведення чинної постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704  “Про грошеве забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб до первинної редакції ”;
  -внесення змін до зазначеної постанови з метою поширення її дії на поліцейських і застосування принципу поступового зростання грошового забезпечення залежно від пожиточного мінімуму для працездатних осіб;
  -безумовного виконання рішень українських судів, скасування постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб ” і проведення перерахунку раніше призначених пенсій на умовах чинних Законів України.
 2. Підтримати у першому читанні законопроект № 2141 “ Проект Закону про внесення змін до Закону України “ Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб “ щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону “ внесений 13 вересня 2019 року народним депутатом Третьяковою Г. М. та іншими;
 3. Забезпечити в подальшому відкрите і прозоре розроблення  пропозицій щодо удосконалення  системи грошового забезпечення  військовослужбовців та інших категорій громадян, пенсійного забезпечення осіб з їх числа і постійні консультації з громадськістю з цих питань.
 4. Довести ці вимоги до керівництва Держави

Пенсії військовим перерахують — Рішення Верховного Суду

CемеричШановні колеги!

         Від імені членів Ради Громадської організації та від мене особисто прийміть найщиріші вітання з нагоди 28-ї річниці Збройних Сил України!

      Бажаю Вам та вашим рідним міцного здоров’я, мирного неба, земного родинного щастя та благополуччя.

        Зі святом Вас!

MatiashenkoЩо варто знати про монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Які зміни започатковані у наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг з жовтня поточного року?

Починаючи з 1 жовтня 2019 року діє новий механізм виплати пільг на оплатужитлово-комунальних послуг.

Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.
При цьому, порядок розрахунку суми пільги залишається незмінним та визначається, як і раніше в залежності від:

розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом (зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни – це 100-відсоткова знижка, учасників бойових дій – 75-відсоткова, учасників війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 50-відсоткова; дітей війни – 25-відсоткова);
кількості членів сім’ї пільговика, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги;

з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) на житлово-комунальні послуги;

соціальних нормативів.

 Як отримати монетизовану пільгу на оплату житлово-комунальних послуг готівкою?
Пільговикам, які до 15 жовтня, як це передбачено діючим порядком, подали до управлінь соцзахисту відповідну заяву, пільги виплачуватимуться готівкою у спосіб виплати, зазначений у заяві (через банківські установи або виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”).
Термін отримання коштів за жовтень: з 4 по 25 листопада.
Важливо! Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.

           Який механізм надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг у безготівковій формі?
Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика.
Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ “Ощадбанк” щомісячно до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів,  послуги з управління багатоквартирним будинком.
Важливо! Зекономлені кошти можна буде отримати за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишкам, які утворилися станом на 1 червня через АТ “Ощадбанк”.

          Як відбуватиметься пільгова оплата житлово-комунальних послуг у безготівковій формі?
Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для  АТ “Ощадбанк” формуватимуть он-лайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу.
Про зазначені розміри пільги та скільки залишається заплатити за комуналку, АТ “Ощадбанк” одразу інформуватиме пільговика смс-повідомленням.
Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення.
До сплати буде сума за конкретну послугу (послуги), у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг. Тобто сума, яку необхідно доплатити пільговику по кожному виду послуг, буде зазначена в смс-повідомленні.
Розрахована в межах норм, сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг  для учасника бойових дій становить – 1651,40 грн.* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик, в межах соціальної норми).
Наприклад: пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн., а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги.
За водопостачання  сума нарахувань складає 290 гривень – вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.
Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі.
Якщо за електропостачання нараховано 150 гривень – за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривень необхідно буде доплатити самостійно пільговику.
Інші послуги – газопостачання на плиту, вивіз сміття, управління будинком пільговик оплачує самостійно.
*Звертаємо увагу, що у кожному конкретному випадку розмір суми пільг залежить від розміру пільгової знижки, визначеної законодавством, кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюється пільга, а також переліку послуг, якими користується пільговик та розміру опалювальної площі житла. Читать далее »

20181228_162735Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг почалася з 1 жовтня 2019 року. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі — готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, обробивши отримані реєстри, направить їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який час.

Шановні колеги!

Дударь            26 жовтня 2019 року у м. Львові  пройшла робоча зустріч представників ветеранських організацій Управління зв’язку штабу Зах.ОК, 99 ОБРЗ(л), 4999БЗОТ, 186 ОПЗ(тилу), 63 ВЗ штабу Зах.ОК, , 21 ЦАСУ штабу Зах.ОК, які входять до складу відокремленого підрозділу громадської організації “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІСЬК ЗВ’ЯЗКУ” у Львівській області, на якій були розглянуті наступні питання:

— підведені підсумки роботи ветеранських організацій зв’язківців у 2019 р.,

— розглянуте та підтримане Звернення громадських об’єднань ветеранів та профспілок сектору безпеки та оборони України до народних депутатів України, Президента України, Прем’єр-міністра України, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства,

— розглянуті пропозиції щодо роботи ветеранських організацій зв’язківців у 2020 році.

фото ветеранів