АНАЛІЗ

Постанови Гройсмана  ( ПКМУ № 103 від 21.02.2018 р.)

Таке враження, що проект цієї Постанови Кабінету Міністрів писав не «державний муж», а людина яка торгує в лотку на базарі і крім 2 х 2 нічого більше не знає.

 1. Так, перше речення запропонованої постанови починається зі слів «У зв’язку із підвищенням грошового забезпечення військовослужбовцям..» . Хотілося б знати, яким чином і яким документом передбачене таке підвищення ?
 1. Хто дав право Кабінету Міністрів України своїм рішенням відміняти вимоги абзацу 3 статті 43 Закону України від 9 квітня 1992 року N 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який вимагає: «Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

А Рева з Гройсманом вирішили по іншому: навіщо тим військовим, які служили і захищали Радянський Союз, будували ЗС України платити великі пенсії. Ми їм залишимо тільки три складові грошового забезпечення: «оклад за посадою, оклад за військове звання, та надбавку за вислугу років», а решту надбавок заберем, адже вони їх отримували не від української держави. І навіщо нам платити надбавки, наприклад, за бойову кваліфікацію командиру АПРК, який здійснив перехід через Північний полюс під льодом, за те, що військовий, допущений до роботи з грифованими документами, все життя був обмежений у власних діях, не мав права навіть виїхати у відпустку за межі держави, чи надбавку за виконання особливо важливих завдань, наприклад, приймав участь у військових випробуваннях нових зразків озброєння в екстремальних умовах (умовах пустелі, або Крайньої Півночі), або в період проходження військової служби захистив кандидатську, а можливо і докторську дисертацію, а в послідуючому отримав і відповідне вчене звання кандидата чи навіть доктора наук, або будучи здоровою людиною від природи, захищав честь своєї військової частини (з’єднання, роду чи виду Збройних Сил) і отримав спортивне звання кандидата чи майстра спорту. Навіщо платити достойні пенсії тим,хто незважаючи на хронічне недофінансування ЗСУ, затримку у виплаті грошового забезпечення до півроку, залишились будувати Збройні Сили України. Адже «славним рятівникам» нашого достатку Гройсману і Реві це невідомо, бо вони в той час коли нинішні військові пенсіонери чесно служили Батьківщині вони ще гралися в піску. І їм так хочеться процитувати давно знайомий в офіцерському колі вірш: «Да, не дед, а кавалер, Наш советский офицер, Кавалер он тех медалей, Что в войну за кровь давали, Он служил, когда ваш брат, Во дворе играл в солдат».А ви, «славні сини України, державні мужі» тепер знущаєтесь над ними.

 1. Цілий ряд слів та висловів поміщених у пункт 1 викликають питання. Наприклад: «…урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсотковою надбавкою за вислугу років …за відповідною посадою або аналогічною посадою».Як розуміти, аналогічною посадою ?Це що, визначення посади військовослужбовця за принципом – «вершина, в смислі впадина». Якщо в постанові № 704 визначена посада «командир батальйону» то за цією логікою таку посаду повинні отримати всі посадовці хто мав відношення до батальйону, тобто командир батальйону курсантів та командир окремого навчального батальйону які мали ШПК «полковник», сюди ж буде віднесена посада командира лінійного батальйону та командири батальйонів скороченого складу і кадру із ШПК «підполковник». Сам вислів «аналогічною» приведе до неймовірної корупції при визначення посад органами, які будуть оформляти відповідні довідки.

Дальше у цьому ж реченні « аналогічною посадою … станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704».Як можна посилатися на документ, який не набрав чинності, а відповідно і не являється законним актом.

 1. У першому реченні пункту 2 не зрозумілий вислів («із урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, доплат до пенсій, цільової грошової допомоги, ….»). Які доплати до пенсії тут враховуються: передбачені ПКМУ № 355, встановлені за рішенням суду, і т. і.
 2. «Виплату перерахованих … підвищених пенсій …проводити з 1 січня 2018 року в таких розмірах: з 1 січня 2018 року – 50 %; з 1 січня по 31 грудня 2019 року – 75 % і т. д.». Це все чудово, але я ніде не знайшов, який об’єкт, чи яка військова частина, чи який військовий корабель для ВМС України буде фінансуватись за кошти не доплачені військовим пенсіонерам за 2018 рік в розмірі 50 % розміру їх пенсій та за 2019 рік в розмірі 25 % розміру їх пенсій. Чи може «цей смачний шматочок» потрібний нашим «державним мужам» на майбутні вибори і вони («наші вельможі») нам просто «прощають» цю заборгованість і використовують її на свій розсуд.

Крім того виплата 50 та 25 відсотків перерахованої пенсії – це ж «обдиралівка» без механізму повернення забраних коштів.

 1. Пункт 5 запропонованої Постанови викладений не, коректно, так як у ньому відсутня дата,станом на яку повинні бути враховані всі складові грошового утримання. Якщо цю норму (конкретну дату) не ввести в Постанову то ми знову отримаємо відкриту дискримінацію в пенсійному забезпеченні військовослужбовців, так як розмір їх пенсії буде залежати від дати звільнення в запас.
 2. Не зрозуміла позиція «наших державних мужів» у відношенні до військових. Адже нас уже опустили дальше нікуди, навіть по відношенню до поліції, яка до речі у будь якій державі світу, навіть в Уганді, має грошове утримання і пенсії менші чим військові, а в нас навпаки. Навіть форми Довідок приведені у додатках 1 і 1+ є свідками того, що поліції все, а військовим дуля.
 3. Термін перерахунку пенсій, визначений у пункті 1 (до 1 березня 2018 року) визначений без будь яких обґрунтувань. Адже сьогодні на дворі 23 лютого і до завершення перерахунку залишилось практично 3 дні (всього 5 днів із них 3 робочих), а «державні мужі» навіть не визначили механізму перерахунку.

Вважаю, що ця постанова повинна виглядати приблизно так:

Враховуючи необхідність створення сучасної, високомобільної, добре оснащеної, всебічно забезпеченої армії, основу якої повинні скласти навчені, всебічно оснащені та забезпечені людські ресурси Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

 1. Постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» ввести в дії з 1 березня 2018 року.
 2. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки, Управлінням державної охорони, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації (далі — державні органи) спільно з громадськими ветеранськими організаціями в місячний термін – до 1 квітня 2018 року, розробити та своїми наказами видати порівняльні таблиці посад своїх колишніх підлеглих, які не ввійшли до зазначеної Постанови (військовослужбовці штабів та управлінь командуваній на оперативних напрямках, військових округів, армій, дивізій, військових навчальних закладів, навчальних центрів, різних навчальних підрозділів, з’єднань та частин скороченого складу та кадру і т. і.) посади яких не зазначені у Постанові КМУ № 704. Такі дії дозволять раз і назавжди кожному військовому пенсіонеру на «всю оставшуюся жизнь» присвоїти тарифний розряд тим самим ліквідувати диспропорції в пенсійному забезпеченні військовослужбовців, яка утворилась в наслідок різниць у грошовому забезпеченні військовослужбовців в залежності від року звільнення і тим самим не допустити дискримінації в пенсійному середовищі.
 3. Перерахунок пенсій здійснити з 1 січня 2018 року. Виплату пенсій з урахуванням доплат здійснити в 3 етапи в наступних розмірах:

– з 1 січня по 31 грудня 2018 року – в обсязі — стара пенсія + 50 % суми добавки до пенсії;

– з 1 січня по 31 грудня 2019 року – в обсязі – стара пенсія + 75 % суми добавки до пенсії;

– з 1 січня 2020 року – в обсязі 100 % перерахованої пенсії.

Суми недоотриманих пенсій протягом 2018 року (50 %) та 2019 року (25 %) щомісячно зараховувати на спеціально відкриті особисті рахунки пенсіонерів з нарахуванням щомісячних відсотків і індексації без права їх використання до 01.01.2020р.. Накопичені на зазначених рахунках суми коштів дозволити використовувати у випадках:

— смерті військового пенсіонера — при пред’явленні до пенсійного фонду дружиною (чоловіком) або дітьми відповідних документів;

— захворюванні військового пенсіонера або найближчих його родичів для лікування яких необхідні відповідні кошти – при пред’явлені до Пенсійного фонду відповідних документів з лікувальних закладів;

— досягненням військовим пенсіонером 75 річного віку.

Дозвіл на отримання накопичених коштів повинен оформлятись регіональним підрозділом Пенсійного фонду України аналогічно оформленню одноразової допомоги на поховання.

 1. Кабінету Міністрів України спільно з громадськими організаціями ветеранів відповідних міністерств і відомств розробити, погодити та не пізніше 1 серпня 2018 року подати до Верховної ради України на розгляд та затвердження проект Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової (спеціальної) служби, та деяких інших категорій осіб», врахувавши при цьому всі вимоги сучасності, в тому числі особливості нарахування пенсій особовому складу штатних з’єднань, частин та підрозділів військових формувань України, створених відповідно до чинного законодавства, та добровільних частин і підрозділів, які були створені і задіяні у виконанні завдань антитерористичної операції.

Прийнятий закон ввести в дію з 1 січня 2019 року і, здійснивши його імплементацію в законодавче поле держави, на його базі здійснити і завершити другий етап військової пенсійної реформи та, при необхідності, ввести до нього відповідні зміни та доповнення.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий