CемеричРезолюція

мітингу пенсіонерів сектору безпеки і  оборони

від 21 березня 2018 року

Вимоги публічної акції ветеранської спільноти України до:

 • Верховної Ради України;
 • Кабінету Міністрів України;
 • Ради національної безпеки та оборони України;
 • Міністра фінансів України
 • Міністра соціальної політики України;
 • Голови правління Пенсійного фонду України.
 1. Негайно припинити розробку законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення, ініціаторами та розробниками яких є Мінсоцполітики та ПФУ, відповідно КМУ його не подавати на розгляд Верховної Ради України. Ініціювати скасування підпункту 2 пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 03.10.2017 р. № 2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України зазначеного законопроекту.
 2. Невідкладно скасувати постанову Кабінету Міністрів України № 1052 від 27.12.2017 року, здійснити перерахунок та виплату перерахованих пенсій військовим пенсіонерам та деяким іншим особам всіх відомств сектору безпеки та оборони України, відповідно до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 року з 01.01.2018 року та виплату перерахованих пенсій з невідкладною виплатою заборгованості за 2016-2017 роки пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 998 з 01.01.2016 року згідно вимог чинного Закону України № 2262 — XII та інших чинних нормативно-правових актів.

Привести постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у відповідність до вимог Конституції України, Закону України № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та негайно усунути дискримінаційні, дискредитаційні та демотивуючі норми (зокрема, в частині розміру і складових грошового забезпечення для обчислення, перерахунку і виплати пенсій, поновлення розміру першого тарифного розряду у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, не врахування раніше встановлених додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) або щомісячних додаткових видів грошового забезпечення поліцейського) через бездіяльність посадових осіб Національної поліції України! щодо вчасної розробки нормативно-правового акту (наказ Міністра внутрішніх справ № 260 від 06.04.2016), відсутність гарантій з боку Кабінету Міністрів України щодо повної виплати утвореної заборгованості по перерахованих пенсіях, тощо).

 1. Зобов’язати керівників центральних органів виконавчої влади сектору безпеки і оборони невідкладно завершити розробку, затвердження і погодження наказів щодо порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, визначення посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер та премії), одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
 2. Невідкладно внести до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України та першочергово розглянути і прийняти проекти:

— Постанови про деякі питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб № 7492 від 17.01.2018;

— Постанови про звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України № 7384 від 08.12.2017.

 1. Повернути функцію призначення і нарахування пенсій звільненим з військової служби військовослужбовцям та деяких інших осіб від Міністерства соціальної політики України, Пенсійного фонду України до профільних міністерств (Міноборони, МВС, СБУ, МНС та інших).
 2. Створити рішенням Кабінету Міністрів України постійно діючу робочу групу з представників органів державної влади та громадянського суспільства для проведення громадських обговорень шляхів удосконалення призначення, обчислення і перерахунку військових пенсій відповідно до чинного законодавства і прийняття належних рішень уряду та відповідних органів виконавчої влади у стислі терміни з урахуванням результатів їхньої громадської експертизи щодо удосконалення військового пенсійного законодавства.
 3. Генеральній прокуратурі України та Рахунковій палаті України провести детальне розслідування щодо відшкодування нанесених збитків державному бюджету України через незаконне утримання з грошового забезпечення єдиного соціального внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування і на соціальне страхування на випадок безробіття.
 4. Голові Служби безпеки України ініціювати перевірку всіх установ Пенсійного фонду України на предмет витоку інформації про персоніфіковані організаційно-штатні структури всіх силових міністерств, відомств. За результатами перевірки, прийняти відповідні рішення про притягнення до відповідальності винних осіб.
 5. Про здійснені заходи і прийняті акти законодавства висвітлити у засобах масової інформації та довести до всіх військовослужбовців, пенсіонерів силових відомств і членів їх сімей.
 6. Вимагаємо та наполягаємо на зустрічі тільки з Головою Верховної Ради України Парубієм А.В. та Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., з даних питань та особисто прийняти робочі групи представників ветеранських громадських об’єднань (список на одному аркуші додається).

Цей лист поширено серед військовослужбовців, членів їх сімей та ветеранської спільноти, в мережі Інтернет та соціальних мережах.

За дорученням Всеукраїнського Організаційного комітету та ГС «КРВГОУ»

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий