img_0509Верховний суд розгляне справу про розстрочення виплат підвищеної пенсії військових у відставці

       6 серпня 2019 року Верховний Суд продовжить розгляд зразкової справи за позовом особи, яка отримує пенсію відповідно до Закону України  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Про це повідомила прес-служба суду.

Спір у зазначеній справі виник через дії відповідача, яким було зменшено розмір та розстрочено виплату пенсії за рахунок виплати з 5 березня 2019 року по 31 грудня 2019 року – 75 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Позивач просив зобов’язати відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії (з урахуванням раніше виплачених сум) з 5 березня 2019 року з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року. Обґрунтував вимоги тим, що рішеннями адміністративних судів  першої та апеляційної інстанцій визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якими позивачеві фактично зменшено та розстрочено на значний термін виплату сум підвищення перерахованої пенсії, які мали б бути перераховані та виплачені в період з 1 січня 2018 року, що порушує право позивача на отримання всієї суми підвищеної пенсії.

На переконання позивача, у зв’язку із визнанням протиправними та нечинними вказаних норм вони не можуть бути застосовані до спірних правовідносин при визначенні порядку й розміру виплати йому пенсії.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розпочавши розгляд справи 11 червня 2019 року, залучив Кабінет Міністрів України та Пенсійний фонд України як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору в цій зразковій адміністративній справі, та оголосив перерву в розгляді справи для підготовки цими органами влади пояснень.

2 липня 2019 року Пенсійний фонд України подав пояснення на позовну заяву. абінетом Міністрів України будь-яких пояснень щодо роз’яснення та обґрунтування позиції Уряду у спірних правовідносинах до суду не подано.

З огляду на те, що саме від Уряду залежить можливість Пенсійного фонду України забезпечити реалізацію та виконання своїх повноважень, а також з метою повного та всебічного розгляду справи за правилами ст. 223 КАС України, під час судового засідання, яке відбулося 23 липня 2019 року, колегія суддів прийняла рішення про необхідність продовження перерви в розгляді справи.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий