Шановний пане Голово Верховної Ради України! Шановні народні депутати!

           Ми, члени громадської організації "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІЙСЬК ЗВ'ЯЗКУ ", в умовах домінування в Україні олігархату та корупції в переважній своїй більшості доведені публічною владою до зубожіння та відчаю.

Байдужість і цинічність, неувага і нещирість проявляється з боку переважної більшості народних депутатів та державних службовців центральних органів виконавчої влади до людей поважного віку, яких влада не чує і не хоче чути.

У зв'язку з цим ми змушені розпочати третю хвилю Всеукраїнських безстрокових публічних протестних мирних акцій (далі - Всеукраїнських акцій). Так 30 червня та 14 липня 2021 року були проведені перший та другий етапи Всеукраїнських акцій в м. Києві та в обласних центрах.

Оскільки на колективні звернення учасників Всеукраїнських акцій, інших публічних заходів та багаточисельних звернень громадських об'єднань ветеранів відповідні рішення Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та інших центральних органів виконавчої влади відсутні, громадське об’єднання прийняло рішення розпочати третій етап Всеукраїнських акцій.

Н А Ш І В И М О Г И:

1. Усунути допущенні та не допускати в подальшому порушень положень Конституції України в частині прав і основоположних свобод людини.

2. Невідкладно розглянути у другому читанні та прийняти у цілому законопроект від 13 вересня 2019 року №2141 "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

3. Не допустити порушень ст.ст. 21 та 22 Конституції України при розробці нового законопроекту, який планується прийняти замість Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і в першу чергу ст.ст.2, 20 цього Закону, а також не допустити скасування Закону України від 09.04.1992 року №2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та розроблення нових законопроектів без проведення консультацій з ветеранською громадськістю.

4. Розглянути та прийняти як Закон законопроект "Про внесення змін до деяких законів щодо Національного військового меморіального кладовища" № 4225 від 16.10.2020 р.. Але у зв’язку з тим, що у законопроекті до переліку для державного поховання не включені ветерани військової служби, вимагаємо включити їх до цього переліку.

5. На підставі вимог ст.ст. 8,85,86,92 Конституції України добитися від Уряду скасування підзаконних актів Кабінету Міністрів України, прийняті у порушення ст.22 Конституції України та чинних законів України, які позбавили фінансової підтримки статутну діяльність громадських об’єднань ветеранів. У відповідності до положень статей 1,3,17,21,46,58,64 Конституції України та статей 1,20 Закону України від 22.10.1993 року №3551 "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" забезпечити наступне:

– внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України №156 від 14.02.2018 року "Деякі питання надання фінансової підтримки громадських об’єднань ветеранів";

– скасування постанови Кабінету Міністрів України №426 від 23.05.2018 року "Про внесення змін до постанови КМУ від 12 жовтня 2011 року №1049 як таку, що прийнята в порушення статей 1,20 Закону України від 22.10.1993 року №3551 "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та фактично позбавила громадські об'єднання фінансової підтримки;

6. З метою надання Міністерству у справах ветеранів України повноважень проводити державну політику в інтересах усіх ветеранів сектору безпеки та оборони України, включаючи ветеранів військової служби, та дійсно спроможного виконувати державні функції у повному обсязі на зразок Міністерства у справах ветеранів військової служби США, сприяти включенню в п. 1 Положення про Міністерство у справах ветеранів України ветеранів військової служби. Цим будуть усунуті причини розколу ветеранського руху, що є загрозою національній безпеці України.

7. Домогтися від Уряду скасування постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб".

8. Сприяти внесенню змін до наказу Міністра фінансів України №163 від 19.03.2021 року щодо звільнення громадських об'єднань ветеранів від подачі відомостей з метою встановлення кінцевого беніфіціарного власника, оскільки вони є неприбутковими організаціями.

Ветерани сектору безпеки і оборони підтримують громадянське суспільство у частині висунутих ним до влади суспільно значимих вимог, поновлення порушених державною владою конституційних прав і основоположних свобод, а саме:

1. Прийняти рішення щодо термінового підвищення пенсій всім пенсіонерам, які з вини публічної влади опинилися за межею виживання.

2. Повторної реєстрації, розгляду та прийняття як невідкладного законопроекту від 17.04.2020 року №3359 "Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги".

3. Ліквідації посередника "НАФТОГАЗ" та розділення його на три окремі юридичні особи: "Трансгаз", "Укргазвидобування" та "Сховище газу" і дозволити їм продавати газ на енергоринку.

4. Націоналізації «ОБЛГАЗІВ» та «ОБЛЕНЕРГО».

5. Передачу газотранспортних мереж низького тиску у власність територіальних громад.

6. Скасування діючих тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та повернути пільгу на 100 кВт електроенергії.

7. Проведення аудиту усіх обленерго, облгазів та оприлюднити їх результати і передати матеріали до ДБР для розслідування їхньої діяльності.

У випадку невиконання вимог громадян України, ми вимагаємо відправити у відставку нинішній склад Кабінету Міністрів України та наполягаємо на формуванні Уряду національного порятунку України за принципом професійності та компетентності його членів.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий